Fraktal Trader News

Damian Karbowiak, kończy miesiąc pracy z 51% wzrostem rachunku.

Damian Karbowiak, kończy miesiąc pracy z 51% wzrostem rachunku. Jesteście ciekawi jakie emocje towarzyszyły mu podczas tego miesiąca?

“Bywa czasem tak, że trzeba podjąć męską decyzję i poczynić odpowiednie działania. Gdy ilość popełnionych błędów niebezpiecznie się nawarstwia, a mix emocji, który temu towarzyszy nadmiernie obciąża psychikę, czas postawić grubą linię i podsumować miesiąc.

Minęły 4 tygodnie, odkąd zdeponowałem na nowym rachunku 10.000 USD.

Miesiąc finalnie zamknąłem zyskiem 51%.

Dużo? Mało? Zależy jak na to spojrzeć.

Jeśli przeliczymy to na złotówki po dzisiejszym kursie, to uzyskujemy wynik 19.400 zł.

W sumie nie tak źle, ale czy dało się wycisnąć jeszcze więcej?

Z pewnością. Tylko co poszło nie tak?

To był dla mnie jeden z trudniejszych okresów. Podczas tego miesiąca popełniłem mnóstwo błędów. Wiele razy rozpraszały mnie obowiązki poza tradingowe, niepotrzebne spotkania, sprawy, które już dawno powinienem nauczyć się delegować dalej, żeby móc skupić się tylko skutecznym handlu. Do tego zbyt duża ilość rynków w terminalu, życzeniowe myślenie o zysku Itd.

W zamkniętych transakcjach udało mi się uzyskać dużo lepszy wynik, ale cały czas towarzyszył mi ujemny floating. To coś normalnego, kiedy używasz strategii ,,hedge”.

Dziś jadąc samochodem na południe, aby przygotować się do warsztatów podstawowych, zastanawiałem się, czy powinienem zamknąć wszystkie pozycje.

Walka nadziei z tym, co faktycznie dzieje się w rzeczywistości to moim zdaniem najtrudniejszy element gry.

Jeden głos podpowiada – spokojnie, wszystkie pozycje wrócą. Drugi natomiast krzyczy – ponad 50% zysku w miesiąc to bardzo dobry wynik. Zamknij wszystko!

Do zamknięcia pozycji podchodziłem 3 razy. Za pierwszym razem potencjalny zysk wynosił 55%. Myślę sobie: mało, jadę dalej. Zamknę, gdy dojadę na miejsce.

Odświeżam wykres 30 min później, a tam z 55% zostało 30% . Poziom wkurwienia zaczął się podnosić. Głos w głowie podpowiadał tylko – a nie mówiłem ? Mogłeś zamykać.

Im bardziej chciałem odrobić ,,stratę” z 30% do 55%, tym głupsze decyzje podejmowałem. Myślenie życzeniowe jeszcze nigdy nie przyniosło pozytywnych efektów. Finalnie rynek pozwolił mi zamknąć wszystkie pozycje na 51% zysku.

Jakie z tego płyną wnioski dla Was?

1. Kiedy masz coś do załatwienia: NIE HANDLUJ!
2. Kiedy jesteś rozproszony lub zdenerwowany: NIE HANDLUJ!
3. Nie otwieraj pozycji na zbyt dużej ilości rynków.
4. Nie przeginaj z wolumenem.

Mimo dość trudnego miesiąca udało się wyjść na plus z wynikiem prawie 20.000 zł.”

Wyciągnijcie, z tych słów mądrą lekcję, a już niedługo będziecie mogli się dowiedzieć więcej na temat strategii Headge na WARSZTATACH Fraktal Trader w NOWEJ FORMULE, która przewiduje dla Was jeszcze więcej merytorycznej wiedzy 😉

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Zarabiaj na wzrostach i spadkach rynków finansowych

Kliknij przycisk i sprawedź szczegóły
Szkolenie z Inwestycji

Leave a Comment